Turkuaz Taşlarla Bezenmiş İnce İşcilikli Gümüş Rose Kolye, 925 Ayar Gümüş (8542156325)

Marka : SETMİLA
İndirim Oranı : %66 İndirim
Fiyat : ₺159,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺54,00(KDV Dahil)
₺14,51 'den başlayan taksitlerle
Tüm ürünlerimiz    925 Ayar Gümüş olarak   Adınıza 
Faturalı   gönderilmektedir 
Ürünlerimiz 925 ayar gerçek gümüştür.
(Kaplama değildir tamamen gümüştür)

Ürün Detayları

Mavi Taşlarla Bezenmiş İnce İşcilikli  Gümüş Rose Kolye, 925 Ayar Gümüş


Maden: 925 Ayar Gümüş.
ölçüsü: 5,5 cm
ağırlığı: 5.80 gram

Zincir uzunluğu 45 cm ( 5 cm uzatma dahil )

Cildinize hak ettiği değeri verin.  

    925 AYAR GÜMÜŞ ÜRÜNLERDEN   KULANIN.
  • Gümüş nasıl muhafaza edilmelidir?

Gümüş kullanılmadığı zamanlarda hava ve ışık ile teması olmayan yerlerde saklanması uygundur. Bu sayede ilk günkü görüntüsünü kaybetmeden uzun süre kullanılabilir.

  • Oksitlenen gümüşler nasıl temizlenir ve parlatılır?

Gümüş temizlemek için en pratik yöntem bir gümüş parlatma bezine [pamuklu bez de bu ihtiyacı karşılar] gümüş parlatma kremi ilave edip, yumuşak bir şekilde gümüş objeyi ovalamaktır. Böylelikle gümüş eski rengine kavuşur. Yalnız bu işlem ince işçilikli ürünlerde pek sonuç vermeyebilir. Bunun için de profesyonellerden yardım almak gerekir.

  • Gümüşün insan sağlığına olan faydaları nelerdir?

Gümüş en iyi iletken metallerden biridir, elektriği çok iyi iletir. Vücuda temas eden gümüş takılar bünyede birikmiş olan negatif iyonları alarak bünyeyi rahatlatır. Ayrıca gümüşün “Oligo Aktivite” denen özelliği insan üzerindeki zararlı olabilecek miktarlardaki radyasyonun yok edilmesini sağlar. Kısacası gümüş takı kullanmak stresten uzaklaşmanın yöntemlerinden biridir. Gümüş objeler bakterileri temizler, mikropları öldürür. Onun bu özelliği çok eskiden beri bilindiği için zehirlenme korkusu olanlar suları gümüş kaplardan içmişlerdir. Gümüş kapta bekletilen su, mikrop ve zehirden arınır ve güvenle içilebilir. O yüzden bebeklere gümüş bardaklarda su verilmesi tavsiye edilir. Günümüzde su filtrelerinde gümüş folyolar kullanılır. Gümüş tabak, kaşık, çatal kullanmak da mikropları yok etmede etkilidir. Örneğin Grekler yemek ve su kaplarını bakterilerden temizlemek için gümüşü kullanmışlardır. Hiç bir mikrobun gümüşe altı dakikadan fazla dayanamayacağı bilim adamları tarafından tespit edilmiştir: Dr. Mark Hovel “British Medical Journal” da gümüşün virüslerin kontrolünde özellikle etkili olduğunu rapor etmiştir. Ameliyat aletlerinin de gümüşten yapıldığı bilinmektedir.

Benzer Ürünler